Tradycyjny chłodnik, tatar z łososia, sałatka dworska, stek, kurczę na groszku oraz szparagi z sosem to propozycje na lato restauracji Chłopskie Jadło z najnowszej wkładki do menu „Letnie nowości”. Oferta zawierająca sześć dań dostępna jest w restauracjach sieci w całej Polsce do 15 sierpnia.

 

Wśród propozycji Chłopskiego Jadła na wczesne lato znajduje się tradycyjny chłodnik wzbogacony jajkiem przepiórczym oraz szyjkami rakowymi. Z kolei „Kurczę na groszku” to grillowany filet z kurczaka w marynacie miodowo–czosnkowej, serwowany z groszkiem cukrowym oraz sosem maślano-cytrynowym. W ramach najnowszej oferty można również zamówić tatara z surowego łososia z dodatkiem kaparów i ogórka kwaszonego, podawanego z sosem musztardowo-miodowym, chlebem i masłem. Decydując się na „Sałatkę dworską” klient otrzyma szyjki rakowe i jaja przepiórcze na mieszance sałat, roszponki, oraz rukoli, z dodatkiem rzodkiewki i oliwek, skropione dressingiem miodowo-cytrynowym. Dla osób poszukujących mięsnych potraw Chłopskie Jadło proponuje steka z australijskiego angusa serwowanego z delikatnymi szparagami i sosem maślano-cytrynowym. Ponadto w restauracjach można zamówić też same szparagi z sosem.

 

- Nowa wkładka do menu Chłopskiego Jadła to prawdziwie letnie smaki inspirowane kuchnią polską. Stąd we wkładce znalazł się chociażby tradycyjny chłodnik, idealny na upalne dni, delikatny tatar z łososia, jak również sezonowe warzywa w tym groszek cukrowy czy szparagi. Co więcej w naszej nowej ofercie można znaleźć także szyjki rakowe, popularne niegdyś na polskich stołach - mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki zarządzającej siecią Chłopskie Jadło.