„Sułtańska gruszka” czyli lody czekoladowo-waniliowe z bitą śmietaną, gruszkami, orzechami włoskimi i rodzynkami nasączonymi białym winem, a także kilkanaście innych propozycji deserów lodowych, owocowo-jogurtowych oraz ciast i kaw tworzy nową ofertę słodkości restauracji Sphinx. Najnowsza karta deserów jest dostępna w lokalach sieci w całej Polsce od 26 czerwca.

 

Wśród propozycji menu „Sphinx Cafe” znajdują się desery lodowo-owocowe takie jak „Egzotyczna fantazja” (lody czekoladowe, waniliowe i truskawkowe z owocami, bitą śmietaną, posypane pistacjami i udekorowane rurkami), „Puchar włoski” (lody czekoladowe i Maple Walnuts, podawane z orzechami włoskimi i laskowymi, z bitą śmietaną, chrupiącymi rurkami, posypane pistacjami), czy „Leśna pokusa” (deser jagodowy podawany z bitą śmietaną i gałką lodów jogurtowo-winogronowych). Wielbiciele ciast mogą zamówić szarlotkę z lodami, sernik z jagodami lub tartę ptysiową. Oprócz tego w karcie „Cafe Sphinx” nie zabrakło popularnego crème brûlée i deserów jogurtowo-owocowych - „Jagodowy sekret” oraz „Wiśniowy sekret”. Oprócz gotowych deserów klienci mogą zamówić lody na gałki, bez dodatków, wybierając spośród pięciu smaków znajdujących się w ofercie restauracji Sphinx lodów Mövenpick.

 

Listę słodkości w „Cafe Sphinx” zamyka kilka rodzajów kaw, w tym latte, cappuccino i kawa mrożona, a także herbata, soki i inne zimne napoje.

 

- Obecne menu deserowe jest bogatsze od poprzedniego, a wśród naszych propozycji są zarówno zupełnie nowe słodkości, jak i dotychczasowe bestsellery. Przede wszystkim z nadejściem wakacji i sezonu ogródków letnich proponujemy naszym klientom całą gamę deserów lodowych, które przygotowujemy na bazie wysokiej jakości lodów Mövenpick. Mamy nadzieję, że nasi goście będą zadowoleni z nowych propozycji, a desery, zwłaszcza gdy sprzyja temu pogoda, będą cieszyły się popularnością - mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należy sieć Sphinx.