Popularna sieć restauracji Sphinx otworzyła nową restaurację w Białymstoku. Lokal mieści się w centrum handlowym Alfa. To już druga restauracja Sphinx działająca w stolicy województwa podlaskiego.

 

Nowa restauracja Sphinx mieszcząca się na parterze białostockiej galerii posiada ponad 200 metrów kwadratowych sali konsumpcyjnej z blisko 90 miejscami. Znajdują się w niej wygodne loże z kanapami, wystroju dopełnia nowa aranżacja wnętrz z drewnianą pergolą. W zabytkowym budynku „Wozowni”, stanowiącym część galerii handlowej jest usytuowane zaplecze kuchenne i sala umożliwiająca organizację spotkań rodzinnych, firmowych lub okolicznościowych. Główna sala konsumpcyjna znajduje się na specjalnie zaaranżowanym podeście oddzielonym od strefy galerii charakterystyczną zabudową. Najnowsza restauracja Sphinx jest miejscem przyjaznym rodzinom z dziećmi. Z myślą o najmłodszych przygotowano bowiem kolorowy kącik wyposażony w zabawki dla dzieci w różnym wieku. Restauracja Sphinx w białostockim centrum Alfa jest otwarta od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 – 21:00, a w niedzielę od godziny 10:00 do 20:00.

 

- Nowy Sphinx znajduje się w bardzo dobrej lokalizacji, w ścisłym centrum Białegostoku. Jestem przekonana, że nasza restauracja będzie przyciągała do centrum Alfa mieszkańców miasta i okolic. Jest to miejsce doskonale przystosowane do potrzeb rodzin z dziećmi. Zapewniamy bowiem nie tylko dedykowane dzieciom menu, ale również atrakcyjnie urządzoną strefę zabaw. Poza tym nasz lokal jest dogodnym miejscem zarówno na wspólne posiłki ze znajomymi, jak i odpoczynek między zakupami - mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należy sieć Sphinx.

 

Goście nowego lokalu w Białymstoku mogą spróbować wielu smacznych dań oferowanych w menu restauracji Sphinx. Znaleźć w nim można kultową shoarmę, szeroki wybór steków, makaronów, ryb, sałat, a także przekąsek i deserów. Do południa można również skorzystać z menu śniadaniowego z propozycjami dań lekkich, słodkich i konkretnych, np. bułki pita na słodko z konfiturą, wieloziarnisty croissant z mozzarellą lub łososiem, klasyczne pancakes czy grillowane kiełbaski z plastrami bekonu. Podobnie jak w pozostałych restauracjach Sphinx w lokalu w białostockiej galerii Alfa są dostępne atrakcyjne promocje, w tym Happy Hours.