Tikkurila logo

Do grona uczelni współpracujących z marką Tikkurila dołączył Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studenci kierunku Architektury Wnętrz na Wydziale Sztuk Pięknych wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez ekspertów Tikkurila. Zajęcia będą doskonałą okazją do praktycznego poznania farb i ich zastosowania na wybranych powierzchniach. Na podobnych zasadach Tikkurila od kilku lat współpracuje już z ASP w Krakowie i Warszawie.

 

- UMK to kolejna uczelnia, gdzie szkolimy studentów w zakresie stosowania farb. Podczas zajęć teoretycznych przybliżyliśmy już nieco zagadnienia związane z malowaniem, teraz w trakcie warsztatów będzie okazja, by tę wiedzę przekuć w praktykę. Studenci będą też mogli własnoręcznie wykonywać rozmaite efekty dekoracyjne przy pomocy produktów Tikkurila. Takie szkolenia już  kilkukrotnie organizowaliśmy na ASP i widzimy, że cieszą się dużą popularnością wśród studentów. Jest to bowiem ciekawy, a zarazem skuteczny sposób, by przekazać im wiedzę, która będzie przydatna w przyszłej pracy zawodowej – mówi Ryszard Frycowski, Kierownik Działu Doradztwa Technologicznego Tikkurila.

 

 

Podczas warsztatów studenci Wydziału Sztuk Pięknych UMK będą mogli przetestować m.in. takie produkty jak Tikkurila Anti-Reflex White, Tikkurila Be Special Decor Retro, Tikkurila Liitu czy Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3. Warsztaty odbędą się 20 kwietnia.