Tikkurila logo

Marka Tikkurila organizuje zajęcia dla studentów Wydziału Architektury Wnętrz w ramach współpracy z Akademią Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Pierwszym etapem jest część teoretyczna w formie prezentacji, kolejnym zajęcia warsztatowe, na których studenci poznają farby w praktyce. Z częścią teoretyczną studenci ASP będą mogli zapoznać się 18 października br., zajęcia praktyczne natomiast przewidziane zostały na grudzień. Podobny cykl szkoleń Tikkurila prowadzi również na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W planach jest też podobna współpraca z kolejną uczelnią w Polsce.

 

- Zależy nam na tym, by wspierać przyszłych architektów już na początku ich zawodowej ścieżki, dlatego jeszcze podczas ich studiów dzielimy się z nimi ekspercką wiedzą i wypracowanymi przez lata doświadczeniami. Dzięki współpracy Tikkurila z ASP studenci mogą przekonać się, jak cennym narzędziem mogą stać się farby w ich codziennej pracy, pozwalając na wykreowanie we wnętrzach atrakcyjnych, a przy tym nieoczywistych stylizacji - mówi Ryszard Frycowski, Kierownik Działu Doradztwa Technologicznego Tikkurila.

 

 

Celem zajęć z Tikkurila jest dostarczenie studentom wartościowych informacji, dzięki którym w przyszłej pracy będą potrafili dobrać odpowiednią farbę do danego wnętrza. Podczas seminarium studenci dowiedzą się więcej na temat chemicznych właściwości produktów wykorzystywanych do malowania pomieszczeń oraz przydatnych w projektowaniu wnętrz narzędzi. Jest to również okazja, by zapoznać się z najnowszymi trendami czy technikami dekoracyjnymi, które pozwolą stworzyć oryginalne aranżacje. Wiedzę teoretyczną będzie zaś można sprawdzić w praktyce podczas warsztatów prowadzonych pod okiem doświadczonych ekspertów.