Sfinks Polska – spółka zarządzająca sieciami Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło – po ponad półtorarocznej przerwie ponownie otwiera restaurację Sphinx w Koninie. Nowy lokal to pełnowymiarowa restauracja działająca w modelu franczyzowym. Jest to jednocześnie dwunasta restauracja otwarta przez Sfinks Polska w tym roku.

Nowy lokal w Koninie mieścić się będzie przy ul. Chopina 15F. Jest to pełnowymiarowa restauracja z obsługą kelnerską, która zajmie łącznie 147 metrów kw. Pierwsi goście będą mogli skorzystać z oferty konińskiego Sphinksa już 6 sierpnia. Oprócz kultowych dań serwowanych w restauracjach tej sieci, jak shoarma, filet z kurczaka i karkówka z grilla, do końca sierpnia na klientów czekać będzie w Koninie również oferta promocyjna „Grillowe wakacje”, w ramach której będzie można w atrakcyjnej cenie zamówić delicję z piersi kurczaka ze szparagami w sosie serowym oraz karczek wieprzowy w ziołach z pieczarkami.

- Sphinx w Koninie to siódma pełnowymiarowa restauracja z dwunastu lokali, które otworzyliśmy w tym roku. Koniński Sphinx to lokal działający w modelu franczyzowym, na którym w dużej mierze opieramy działalność naszej sieci. Bardzo się cieszymy, że nową restaurację będzie prowadził partner, który zarządzał Sphinksem w Koninie kilka lat temu. Świadczy to o tym,  że koncept ten jest niezmiennie bardzo atrakcyjny dla  franczyzobiorców, którzy dostrzegają siłę i potencjał marki Sphinx ­– mówi Janusz Bossak, wiceprezes Sfinks Polska.