Sphinx - jedna z najbardziej popularnych restauracji w Polsce oraz WOOK – sieć restauracji serwujących dania kuchni azjatyckiej, zostaną otwarte w Twierdzy Kłodzko w piątek (14.01.). Pierwsi klienci będą mogli spróbować potraw z oferty obu restauracji od godz. 17.00. Zarówno Sphinx jak i WOOK należą do Sfinks Polska, jednej z największych w Polsce spółek z branży gastronomicznej.

Sphinx to szeroko znana sieć restauracji z obsługą kelnerską oferujących dania kuchni międzynarodowej, w tym orientalnej. Kultowym daniem, zamawianym  najchętniej przez klientów w całej Polsce jest shoarma. W menu są także inne przysmaki np.  Hit mix, czyli panierowane kawałki kurczaka, ryby i krążki cebulowe, stek po amerykańsku z mięsa angusa, chrupiący kurczak ze słodkim sosem chili, deser karmelowy oraz wiele innych smakowitości.

Z kolei WOOK to jedyna w Polsce restauracja sieciowa, która specjalizuje się w daniach azjatyckich. Goście restauracji mogą zamówić potrawy mięsne przyrządzone na sposób dalekowschodni, a także makarony, sałatki i desery. Wielką atrakcją restauracji są pokazy gotowania. Klienci, którzy odwiedzają WOOKa, obserwując kunszt chińskich mistrzów kuchni mają wrażenie uczestnictwa w odgrywanym spektaklu, które potęgują buchające z patelni płomienie.

- Sphinx i WOOK cieszą się bardzo dużą popularnością w Polsce. Sprzyja jej nie tylko niepowtarzalna atmosfera restauracji, ale także smak i jakość dań oraz atrakcyjne ceny i liczne promocje, dzięki którym klienci mogą pozwolić sobie na odwiedzanie naszych restauracji nie tylko od święta, ale także na co dzień. Cieszymy się, że możemy zaproponować naszą ofertę mieszkańcom Kłodzka. Liczymy, że zasmakują oni w specjałach obu naszych restauracji i szybko zyskają one stałych wielbicieli, jak ma to miejsce już w wielu innych miastach Polski – mówi Janusz Bossak, wiceprezes Sfinks Polska, spółki zarządzającej sieciami Sphinx i WOOK.

Restauracje Sphinx oraz WOOK będą otwarte przez 7 dni w tygodniu w godz. od 9:00 do 22:00. Obie nowo otwarte restauracje oferują także możliwość zamawiania jedzenia na wynos.