Sphinx i Chłopskie Jadło, popularne sieci restauracji, wprowadzają ofertę pod hasłem „Jesienna paleta smaków”. W ramach niej do menu obu sieci wejdą nowe przystawki oraz danie główne – „Stek z australijskiego angusa”. Najnowsze propozycje są dostępne w restauracjach Sphinx i Chłopskie Jadło od 24 września.

„Jesienna paleta smaków” w sieci Sphinx obejmuje trzy nowe przystawki: „Chrupiący camembert” (panierowane krążki sera z żurawiną), „Rösti z łososiem” (smażone na złoto placki ziemniaczane podawane z wędzonym łososiem i sosem tzatziki) oraz „Bruschetta” (3 kromki zapiekane  mozarellą z pesto czerwonym i zielonym oraz z pomidorami). Nowym daniem głównym jest natomiast „Stek z australijskiego angusa” z sosem BBQ, serwowany z grillowaną papryką i cukinią. Dodatkowo klienci mogą zamówić do tej potrawy kratkę ziemniaczaną lub frytki.

Z kolei w restauracjach Chłopskie Jadło, oprócz steka, „Jesienna paleta smaków” wprowadza nową przystawkę - „Chrupiące placki ziemniaczane”, podawane z sosem z podgrzybków w śmietanie.

- Nasi goście coraz chętniej rozpoczynają posiłek od przystawki zamawianej jako wstęp do dania głównego, dlatego postanowiliśmy rozszerzyć możliwość wyboru, wprowadzając nowe propozycje starterów. Dania te dobrze się też sprawdzą podczas spotkań w szerszym gronie, którym sprzyjają dłuższe jesienne wieczory. Również steki, od chwili wprowadzenia do menu, systematycznie zyskują coraz większe grono wielbicieli. Stąd do obecnych w karcie steków wołowych i wieprzowych, dodajemy jeszcze jeden - z cenionego na świecie mięsa australijskiego angusa, podawany z sezonowymi warzywami. Mamy nadzieję, że goście restauracji Sphinx oraz Chłopskie Jadło chętnie wypróbują nasze nowości – mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należą sieci restauracji Sphinx i Chłopskie Jadło.