restauracje sphinx

Sieć restauracji Sphinx otworzyła dwa nowe lokale - w Krakowie i Stargardzie Szczecińskim. Stolica Małopolski zyskała w ten sposób dziesiąty, a jednocześnie największy lokal pod szyldem marki Sphinx, zaś Stargard Szczeciński pierwszy lokal tej sieci. Obie restauracje Sphinx mieszczą się w galeriach handlowych i są prowadzone w systemie franczyzowym.

Krakowski lokal Sphinx mieści się w centrum handlowym Bonarka City Center tuż przy wejściu głównym. Zajmujący dwa poziomy lokal ma powierzchnię około 450 mkw. Do dyspozycji klientów jest przeznaczonych ponad  40 stolików i 160 miejsc siedzących, w tym również na wygodnych kanapach. Dzieci mają do dyspozycji przestronną strefę zabaw umilającą im pobyt w restauracji. Ponadto dzięki możliwości wydzielenia sali na antresoli, w restauracji jest sposobność zorganizowania zarówno kameralnych, jak i większych spotkań okolicznościowych czy biznesowych. W ciekawej aranżacji restauracji znalazł się też efektowny żyrandol skomponowany z oryginalnych tykw zawieszony w centralnej części lokalu. Nowy Sphinx czynny jest codziennie w godzinach od 10:00 do 22:00.  Dodatkowo w planach na przyszły rok jest uruchomienie również przy nim ogródka letniego o powierzchni około 150 mkw. 

Z kolei nowa restauracja Sphinx w Stargardzie Szczecińskim zlokalizowana jest  w centrum Starego Miasta w galerii handlowej Starówka. Zajmuje ponad 220 mkw. powierzchni, gdzie na gości czeka 26 stolików i 98 miejsc. Część z nich stanowią wygodne kanapy. Z myślą o najmłodszych klientach w lokalu zaplanowano również kącik zabaw dla dzieci. Restauracja znajduje się na parterze galerii i czynna jest od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9.00 - 21.00.

- Sieć Sphinx powiększa się, dzięki czemu obejmujemy zasięgiem kolejne miasta. Obecnie dołącza do nas Stargard Szczeciński, gdzie nasza restauracja będzie działa w samym sercu Starego Miasta. Natomiast nowa restauracja w Krakowie jest drugim lokalem Sphinx otwieranym w tym roku przez nas w tym mieście, ale jednocześnie największym, jaki do tej pory uruchomiliśmy w stolicy Małopolski. Intensywnie się rozwijamy, dzięki temu nasi klienci mają do dyspozycji kolejne miejsca, gdzie mogą skosztować naszych wyśmienitych  dań i spędzić miło czas w przyjaznej atmosferze. Serdecznie zapraszamy do nowych lokali nie tylko przy okazji zakupów, ale również do celebrowania wyjątkowych chwil z rodziną i znajomymi - mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należy sieć Sphinx.

Klienci restauracji Sphinx mają do dyspozycji duży wybór dań kuchni orientalnej i międzynarodowej, w tym kultową shoarmę czy wyborne steki. W ofercie systematycznie pojawiają się sezonowe nowości, można również skorzystać z Menu śniadaniowego i Lunch menu. Nie brakuje również specjalnych propozycji dla najmłodszych w ramach Sphinx Kids Club, dla studentów w programie Sphinx Student Club, jak również Happy Hours.