Sieć restauracji Sphinx, należąca do Sfinks Polska, otworzyła swój pierwszy lokal w Malborku. Nowa restauracja położona jest w pobliżu znanego zamku krzyżackiego, przy ul. Piastowskiej 3. Lokal prowadzony jest w systemie operatorskim.

Nowy Sphinx w Malborku znajduje się na parterze budynku, który stanął w miejscu zabytkowego domu. Wkrótce w obiekcie zostanie uruchomiony również hotel. Restauracja zajmuje blisko 340 mkw. powierzchni. Do dyspozycji klientów przeznaczonych jest 36 stolików i 135 miejsc, które obejmują również wygodne kanapy. Lokal posiada także ogródek letni. Z myślą o najmłodszych gościach przygotowywany jest też kącik zabaw dla dzieci. Sphinx czynny jest od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-23.00. Goście mogą korzystać z parkingu usytuowanego przy budynku.

- Na mapie Polski przybyło kolejne miasto, w którym obecna jest sieć Sphinx. Teraz mieszkańcy Malborka, jak i liczni turyści zwiedzający tutejsze zabytki będą mogli korzystać z szerokiej oferty kulinarnej i miłej atmosfery restauracji Sphinx. Dodatkowym atutem tego miejsca jest doskonała lokalizacja i bliskie sąsiedztwo zamku, z którego słynie Malbork. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszego najnowszego lokalu - mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należy sieć Sphinx.

Goście restauracji w Malborku mają do dyspozycji bogaty wybór potraw wśród których nie mogło zabraknąć kultowej shoarmy, znakomitych steków, ale również szerokiego wachlarza smacznych makaronów, sałat czy deserów. W całej sieci cyklicznie wprowadzane są również do oferty sezonowe wkładki do menu. W restauracji obecne są też propozycje dla najmłodszych w ramach Sphinx Kids Club, czy oferty specjalne, jak chociażby Happy Hours.