Sieć restauracji Sphinx, należąca do Sfinks Polska, otworzyła nowy lokal w nadmorskiej Jastarni. Mieści się on w bezpośrednim sąsiedztwie molo przy ul. Nad Zatoką 2. Nowy Sphinx jest restauracją sezonową i działa w systemie operatorskim. Co więcej, oprócz lokalu w Jastarni, spółka niedawno uruchomiła również restaurację Sphinx w Krakowie na Rynku Głównym 25. Jest to już dziewiąty lokal pod tym szyldem w stolicy Małopolski i jej pobliżu.

Nowy piętrowy lokal w Jastarni o powierzchni około 420 mkw. dysponuje łącznie 270 miejscami, z czego 110 znajduje się wewnątrz restauracji. Goście mogą również skorzystać z ogródka i tarasu z widokiem na zatokę o powierzchni około 240 mkw., gdzie przygotowano 40 stolików i 160 miejsc.  Ponadto w ogródku, działa pełen atrakcji plac zabaw dla dzieci. Sezonowy lokal w Jastarni czynny będzie od maja do września przez cały tydzień w godzinach 9.00-22.00.

- Nowa restauracja Sphinx w Jastarni usytuowana jest tuż przy morzu, w miejscu dobrze znanym z kitesurfingu. Atrakcyjna lokalizacja połączona ze smaczną ofertą kulinarną bez wątpienia sprawi, że w sezonie restaurację odwiedzi wiele osób relaksujących się na Półwyspie Helskim. Serdecznie zapraszamy do spróbowania naszych specjałów zarówno zwolenników sportów wodnych, turystów spędzających w tym pięknym miejscu urlop, jak również samych mieszkańców Jastarni. Z kolei wszystkich tych, którzy zawitają do Krakowa zachęcamy do odwiedzenia naszej najnowszej restauracji w samym sercu miasta. Tu w ciepłe dni siedząc w naszym ogródku można cieszyć się widokiem na piękny krakowski Rynek – mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należy sieć Sphinx.

W nowej restauracji Sphinx na Rynku Głównym w Krakowie dla gości przewidziano 200 miejsc, przy czym ponad 70 zapewnia sala konsumpcyjna o powierzchni blisko 130 mkw. Oprócz tego do dyspozycji klientów jest też ogródek restauracyjny zajmujący niemal 140 mkw. z prawie 130 miejscami. Lokal w Krakowie czynny jest od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 10.00-23.00. Działa w systemie operatorskim.

W restauracjach Sphinx klienci do wyboru mają wiele smacznych dań. W menu dostępne są dobrze znane potrawy z kultową shoarmą na czele, szeroki wybór steków, makarony, lekkie sałaty oraz słodkie desery. Sphinx zaprasza również na sezonowe nowości. Nie brakuje też atrakcyjnych propozycji dla najmłodszych dostępnych w ramach Sphinx Kids Club.