Dachser logo

Klon, wiśnia, buk czy dąb: austriackie drewna z manufaktury Deisl Parkettmanufaktur zdobią podłogi w domowych salonach, hotelach i biurach w bogatych krajach Europy Zachodniej. Zobowiązanie firmy do oferowania produktów najwyższej jakości przekłada się również na usługi logistyczne. Dzięki współpracy z Dachser Deisl może zapewnić swoich klientów, że ich parkiet zostanie zamontowany na czas.

Deisl Parkettmanufaktur, rodzinna firma pochodząca z Lienz w Austrii, specjalizuje się w produkcji naturalnych podłóg drewnianych, które spełniają najwyższe wymogi techniczne i estetyczne. Deisl wykorzystuje w swojej produkcji opatentowany system zachowania kształtu, który pozwala tworzyć unikatową strukturę powierzchni. Podłogi pod konkretne zamówienia dopasowywane są do indywidualnych potrzeb i życzeń klientów, przez co każdy finalny produkt jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

- Również w obszarze logistyki kładziemy duży nacisk na jakość i elastyczność. Właśnie dlatego pracujemy z Dachser już od siedmiu lat, dłużej niż z jakimkolwiek innym usługodawcą – mówi Michael Deisl, Dyrektor Zarządzający Deisl Parkettmanufaktur.

Austriaccy specjaliści od drewna mają wysokie wymagania logistyczne, których nie potrafili spełnić w przeszłości inni operatorzy. Duża część klientów Deisl to firmy i hotele zlokalizowane w centrach miast, często w obszarach wyłączonych z ruchu, co oznacza, że dostawy muszą być zaplanowane i przeprowadzone bardzo precyzyjnie.

- Staramy się poświęcać jak najmniej czasu szczegółowym ustaleniom, zostawiając to naszemu parterowi logistycznemu – dodaje Michael Deisl. Podejście firmy można ująć słowami „odpal i zapomnij”: Deisl składa zamówienie, dostarcza wszelkich dodatkowych informacji odnośnie zlecenia czy też miejsca montażu, a operator zajmuje się resztą. Dachser odbiera każdego dnia przesyłki z fabryki Deisl w Lienz i dostarcza je do klientów w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. W większości przypadków towary wysyłane są jako transporty drobnicowe. Jeżeli odbiorcy zamawiają większe wolumeny, są one dostarczane partiami.

Dachser informuje na bieżąco o wszystkich sytuacjach mających miejsce w trakcie transportu oraz wysyła do klienta elektroniczne potwierdzenie dostawy już po 30 minutach od jej realizacji. Operator czuwa nad przebiegiem dostawy od początku do końca, pozwalając tym samym dyrektorowi zarządzającemu Deisl koncentrować się na tym, na czym zna się najlepiej – na obróbce  drewna.