Możliwości nawiązania współpracy biznesowej z firmami z Łotwy, bezpieczny import z Dalekiego Wschodu czy zasady udziału w darmowych zagranicznych misjach targowych to tylko niektóre tematy zaplanowane w programie pierwszego Forum Branży Prezentowo-Upominkowej. Cykl spotkań dedykowanych zwłaszcza przedstawicielom firm działającym na rynku upominków odbędzie się w dniach 22-24 maja br. podczas premierowych targów Gift Show Poland. Organizatorem forum jest Polskie Stowarzyszenie Branży Prezentowej.

Wiedza dla biznesu

Osoby związane z rynkiem upominków podczas Forum Branży Prezentowo-Upominkowej będą mogły zdobyć wiele przydatnych informacji związanych z rozwojem biznesu zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. Agencja Rozwoju i Inwestycji Łotwy zaprezentuje możliwości nawiązania współpracy biznesowej z firmami z tego kraju. Z kolei Biuro Usług Spedycyjnych Speed omówi kwestie bezpiecznego importu towarów z Dalekiego Wschodu. W trakcie tego seminarium uczestnicy dowiedzą się jak przygotować firmę do rozpoczęcia handlu z krajami trzecimi. Omówione zostaną także kwestie możliwości sprawdzenia dostawcy, zabezpieczenia transakcji czy formy płatności, by uniknąć ewentualnych problemów związanych z obrotem z dalekowschodnimi państwami. Prowadzący spotkanie poinformują również w jaki sposób dokonywać zakupów mniejszych partii towarów oraz jak weryfikować ofertę dostawców m.in. z Chin, Indii, Korei dla jak najlepszego zabezpieczenia swoich interesów. Przekazane zostaną też wskazówki jak przygotować się odpowiednio do odprawy celnej. Ponadto w trakcie forum będzie można dowiedzieć się o możliwościach wzięcia udziału w darmowych zagranicznych misjach targowych, które będą oferowane członkom Polskiego Stowarzyszenia Branży Prezentowej. Dołączenie do tej organizacji będzie możliwe również podczas targów Gift Show Poland. Nie zabraknie również spotkań poruszających zagadnienia praktycznych narzędzi skutecznej sprzedaży, technik efektywnej komunikacji w biznesie czy też technik wywierania wpływu słowem i ciałem.

- Chcemy, aby Forum Branży Prezentowo-Upominkowej było źródłem informacji związanych z różnymi aspektami prowadzenia biznesu osób działających na rynku upominków. Stąd też zaplanowaliśmy spotkania poświęcone zagadnieniom współpracy międzynarodowej czy też tematy obejmujące swoim zakresem elementy wspierające prowadzenie efektywnych relacji z kontrahentami. Liczę, że forum zainspiruje wielu przedsiębiorców do rozwoju i polepszania skuteczności prowadzonych biznesów. Co więcej uczestnicy forum będą mogli szukać partnerów do współpracy już w trakcie odbywających się w tym samym czasie targów Gift Show Poland - mówi Monika Glegoła, prezes Polskiego Stowarzyszenia Branży Prezentowej.

Prezenty na różne okazje

Targi Gift Show Poland, podczas których odbędzie się Forum Branży Prezentowo-Upominkowej, to branżowe wydarzenie przeznaczone dla firm z Polski i za granicy. Impreza odbędzie się w dniach 22-24 maja br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56 c w Warszawie. Targi kierowane są zwłaszcza do importerów, producentów i projektantów upominków, czyli zawodowo związanych z rynkiem upominków, ale też i do osób poszukujących pomysłów na prezenty na różne okazje. Na stoiskach wystawców znajdą się nowości upominkowe na urodziny, śluby, imieniny, święta czy parapetówki. Poza tym będzie można poznać aktualne propozycje prezentów dla klientów czy partnerów biznesowych, gadżetów marketingowych, a także designerskich akcesoriów dla młodzieży.

Dodatkowe informacje nt. targów Gift Show Poland i programu Forum Branży Prezentowo-Upominkowej można znaleźć na stronie www.giftshow.pl.