Jak samodzielnie zabrać się do renowacji tarasu, przemalować glazurę w kuchni, odświeżyć metalową ramę łóżka czy stworzyć kreatywny pokój dla malucha lub nastolatka? Tikkurila na swoim kanale na YouTube opublikowała serię nowych filmów instruktażowych, w których eksperci prezentują krok po kroku, jak fachowo dokonać znaczącej zmiany w mieszkaniu lub wokół domu, przemalowując ściany z wykorzystaniem różnorodnych efektów czy remontując stare meble. Kluczem do sukcesu jest każdorazowo dobry pomysł, właściwy dobór produktów i odpowiednie przygotowanie powierzchni przed malowaniem.

 

Piękny taras w nowym odcieniu

Drewniany taras, meble ogrodowe i inne elementy małej architektury można łatwo samodzielnie zabezpieczyć przed działaniem czynników atmosferycznych, jednocześnie dekorując je w wybranym kolorze. Skutecznym i bezpiecznym dla zdrowia i środowiska sposobem jest zastosowanie wodorozcieńczalnego oleju Tikkurila Valtti Wood Oil Akva, stworzonego na bazie olejów roślinnych, który głęboko wnika w drewno i nie tylko chroni je, ale też podkreśla jego rysunek w wybranym kolorze.

 

Niebanalne dekoracje w pokoju nastolatka

Natchnieniem dla stworzenia nietuzinkowego wystroju pokoju nastolatka mogą stać się jego zainteresowania. Wyjątkowe efekty dekoracyjne osiągniemy dzięki wykorzystaniu szablonów. Po krótkim instruktażu eksperta Tikkurila z powodzeniem samodzielnie wykonamy je w domowym wnętrzu. Zastosowanie jednocześnie fluorescencyjnego laserunku Tikkurila Taika Glow pozwoli uzyskać tak zaskakujące rezultaty, jak święcąca w ciemności gitara.

 

Magiczny domek w pokoju dziecka

Jak stworzyć w pokoju malucha kreatywny domek, po którym można pisać kredą, przyklejać do niego magnesem rysunki i znalezione na spacerze skarby? Okazuje się, że nie są do tego potrzebne nawet szablony. Ekspert Tikkurila pokazuje, że wykonanie dużych motywów o prostych kształtach, jak właśnie domek, jest możliwe nawet przy wykorzystaniu taśmy malarskiej. Pomalowanie wybranego motywu farbą magnetyczną Tikkurila Magnetic, a dodatkowo nałożenie na ścianę farby tablicowej Tikkurila Liitu, pozwoli uzyskać kreatywną przestrzeń, w ramach której dziecko może realizować swoje artystyczne pasje. Co istotne, farba tablicowa Tikkurila jest dostępna w pełnej palecie barw, więc pokój malucha można bez ograniczeń aranżować w jego ulubionych kolorach.

 

Stara glazura w designerskim wydaniu

Stara glazura w kuchni może nabrać nowego blasku i stać się ważnym elementem dekoracyjnym. Wystarczy ją odpowiednio oczyścić i przemalować z wykorzystaniem specjalistycznych farb: gruntującej Tikkurila Otex i akrylowej Tikkurila Luja. W rezultacie, bez specjalistycznej wiedzy i robienia dużego remontu można całkowicie odmienić wygląd swojej kuchni i nadać jej nowy, modny charakter.

 

Metamorfoza metalowego łóżka

Metalowa rama łóżka może zyskać nowy wygląd dzięki pomalowaniu wodorozcieńczalną emalią Tikkurila Everal Aqua Matt 10. Zapewni ona ramie łóżka piękny kolor i odmieni aranżację sypialni, a jednocześnie jest bezpieczna dla alergików i ma neutralny zapach podczas malowania.

 

 

 

Wszystkie filmy instruktażowe marki Tikkurila można obejrzeć na stronie: https://www.youtube.com/c/tikkurilapotegakolorow