Marzysz o idealnym dopasowaniu koloru farby do właśnie zakupionych zasłon? A może chcesz odwzorować na ścianie barwę nieba uwiecznioną na zdjęciu z cudownych wakacji? Wszystkim poszukującym perfekcyjnego dobrania barwy ścian do koloru konkretnego przedmiotu z życia codziennego przychodzą z pomocą Studia Koloru Tikkurila, świadczące usługę Color Service. Umożliwia ona zidentyfikowanie koloru dowolnego przedmiotu niezależnie od rodzaju podłoża i wskazanie odpowiadającego mu koloru farby z szerokiej palety Tikkurila.

- Jeśli ktoś patrzy na sukienkę, pocztówkę czy kwiat z myślą, że wspaniale byłoby mieszkać we wnętrzu w takim kolorze, powinien zabrać ze sobą tę rzecz i przyjść do Studia Koloru Tikkurila. Dzięki usłudze Color Service możemy za pomocą specjalistycznego skanera zbadać odcień każdego przedmiotu i z szerokiej palety Tikkurila Symphony liczącej blisko 2,5 tys. barw dobrać farbę właśnie w owym wymarzonym kolorze. Pozwala to na stworzenie wnętrza o niepowtarzalnym charakterze, odwzorowującym indywidualny styl i potrzeby danej osoby – komentuje Karina Zawadzka, brand manager Tikkurila.

Studia Koloru Tikkurila to miejsca stworzone celem dostarczenia inspiracji kolorystycznych i ułatwienia klientom doboru farby do swojego wnętrza. Barwy Tikkurila prezentowane są na dużych próbkach, pogrupowane w tonacjach kolorystycznych. Można je oglądać w trzech rodzajach światła: ciepłym, zimnym i dziennym. Osoby zdecydowane, by odwzorować na swoich ścianach odcienie, które je zauroczyły na innych przedmiotach, w Studiach Koloru mogą nieodpłatnie skorzystać z usługi Color Service i wybrać barwy indywidualnie dobrane do swoich potrzeb. Do dyspozycji klientów poszukujących inspiracji lub wyobrażenia, jak różne kolory mogą prezentować się we wnętrzu, w każdym Studio Koloru znajduje się multimedialny katalog ze zdjęciami wnętrz, zawierający dodatkowe podpowiedzi aranżacyjne.

 

 

***

TIKKURILA to międzynarodowa marka wysokiej jakości produktów przeznaczonych do malowania, dekoracji i ochrony różnego rodzaju powierzchni zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. W ofercie posiada szeroką gamę farb, impregnatów czy emalii dla klientów indywidualnych, a także profesjonalistów oraz powłoki i rozwiązania przemysłowe. Tikkurila wiele uwagi poświęca bezpieczeństwu wytwarzanych przez siebie wyrobów, stąd też produkty tej marki są przyjazne dla użytkowników i środowiska naturalnego. Przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, Tikkurila opracowała jeden z najbardziej zaawansowanych na rynku systemów barwienia farb – AVATINT. Umożliwia on pigmentację produktów na ponad 13 tys. odcieni, dzięki czemu można przygotować aranżację przestrzeni według indywidualnych upodobań kolorystycznych i preferencji klientów. Dodatkowo doskonałe parametry użytkowe wyrobów Tikkurila zapewniają pomalowanym wnętrzom piękne i trwałe wykończenie.

 

Produkty Tikkurila dostępne są w sprzedaży w około 40 krajach. Firma powstała w 1862 r. w Finlandii, a w Polsce obecna jest od 1998 roku. Więcej informacji na temat marki dostępnych jest na stronie www.tikkurila.pl