Sphinx, sieć restauracji należąca do Sfinks Polska, rozpoczęła drugą część kampanii reklamowej wokół loterii „Sezon na Sphinxa”. Spot zachęcający do udziału w zabawie, w której do wygrania są Skody Citigo, iPhony, iPady i iPody, sprzęt Denon oraz tysiące innych nagród, będzie od 20 września emitowany w telewizji, a także w sieci kin Multikino. Równolegle „Sezon na Sphinxa” jest promowany przy wykorzystaniu materiałów BTL w restauracjach oraz wsparty e-marketingiem.

Kampania w telewizji będzie realizowana przez kolejne 4 weekendy począwszy od 20 września na kilkudziesięciu kanałach reprezentowanych przez grupy Atmedia, TVN i Discovery. Z kolei kampania w Multikinie obejmie 23 kina, gdzie 15-sekundowy spot będzie emitowany przed seansami, a także - w ramach działań off screen - na ekranach plazmowych. Dodatkowo reklama loterii trafi na tzw. infotixy przy kasach.

Kampania w telewizji i w kinach będzie wsparta działaniami w internecie. Z kolei w restauracjach, oprócz nowych materiałów BTL, do udziału w loterii będzie zachęcało „Menu Sphinx”, czyli karta dań rozszerzona o sekcję lifestylową z wywiadami, poradami kulinarnymi i innymi artykułami, którą klienci mogą przeczytać na miejscu lub zabrać do domu. Najnowsze „Menu Sphinx” będzie dostępne w restauracjach od 27 września.

-  Jesteśmy dopiero na półmetku loterii,  ale już teraz można powiedzieć, że akcja „Sezon na Sphinxa” przyniosła pozytywne efekty. Naszym zamysłem było poszerzenie grona klientów i zachęcenie ich oraz naszych dotychczasowych gości do częstszego zamawiania dodatkowych dań, oprócz dania głównego. Po trzech miesiącach działania loterii obserwujemy znaczący wzrost zamówień przystawek i deserów do dań głównych. Liczymy, że dzięki drugiej fali kampanii, zachęcającej do udziału w loterii,  trend ten uda się nam podtrzymać, a nawet wzmocnić – komentuje Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska.

Za zakup mediów w ramach drugiej fali kampanii był odpowiedzialny Starcom. Loteria „Sezon na Sphinxa” potrwa do 25 listopada. Wyjściowa pula nagród w loterii, która rozpoczęła się pod koniec maja, liczyła 30 500 nagród. Do dziś zostały już rozlosowane trzy nagrody główne, jakimi są Skody Citigo. W puli pozostają jeszcze trzy kolejne samochody, a także wiele cennych nagród rzeczowych oraz nagród natychmiastowych - do odbioru w restauracji.

Loteria jest realizowana przy wykorzystaniu m.in. dedykowanego serwisu www.sezonnasphinxa.pl, w którym są przedstawione zasady zabawy, rejestruje się kupony i na bieżąco można śledzić wyniki losowań.