Pierwsza restauracja Sphinx w Bełchatowie, należąca do jednej z najbardziej popularnych polskich sieci gastronomicznych, została otwarta przy ul. 19 Stycznia 1. Już od 14 września mieszkańcy miasta i okolic mogą delektować się przysmakami z menu Sphinxa, w tym kultową shoarmą.

Nowo otwarty lokal ma powierzchnię około 160 m2, a w jego wnętrzu przygotowano miejsca dla ponad 60 gości.

Flagowym daniem Sphinxa jest popularna shoarma, choć w menu znajduje się też wiele innych, smakowitych propozycji. Jedną ze specjalności restauracji są steki, takie jak Pepper stek czy stek z amerykańskiego angusa. W karcie znajduje się też dużo nowych dań, wprowadzonych do oferty zaledwie kilka miesięcy temu – od przekąsek takich jak panierowane papryczki jalapenos i ziemniaczane łódeczki, przez makarony, sałatki i ryby, po dania mięsne przygotowywane na grillu – np. stek ze schabu z plackami rösti czy wołowa kofta. Menu zawiera również desery, w tym puchary lodowe na bazie lodów premium marki Mövenpick. Ponadto, na gości restauracji czekają promocje w ofercie Happy Hours oraz loteria „Sezon na Sphinxa”, w której głównymi nagrodami są samochody Skoda Citigo.

Bełchatowski Sphinx jest czynny we wszystkie dni tygodnia. Od poniedziałku do piątku działa w godzinach od 12:00 do 22:00, a w sobotę i niedzielę od 12:00 do 23:00.

- Otwarcie Sphinxa w Bełchatowie niezwykle nas cieszy, bo będzie to pierwszy lokal naszej sieci w tym mieście. Mamy nadzieję, że nasze specjały przypadną do gustu mieszkańcom nie tylko Bełchatowa, ale i okolic, a Sphinx stanie się jednym z ulubionych miejsc zarówno na rodzinny obiad, jak i wieczorne wyjście z grupką przyjaciół – mówi Mariola Krawiec-Rzeszotek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należy sieć Sphinx.