W restauracjach Sphinx, sieci zarządzanej przez Sfinks Polska, 1 marca pojawi się najnowsze lifestylowe Sphinx Menu z Mariuszem Czerkawskim na okładce. W obszernym wywiadzie znakomity polski hokeista opowiada o życiu na lodzie, nowej sportowej pasji, jaką jest golf, a także o ulubionych daniach. Nowe Sphinx Menu, które od piątku będzie dostępne we wszystkich restauracjach Sphinx, zawiera również ciekawe przepisy i porady kulinarne, a także wspomnienia z wyprawy do Egiptu.

- Sphinx Menu jest  połączeniem karty dań z interesującymi wywiadami i poradami, które bardzo spodobało się klientom naszych restauracji. Zabierając je ze sobą można w każdym miejscu i o każdej porze przeglądać ofertę potraw oraz napojów planując kolejną wizytę w naszych lokalach, a także zrelaksować się czytając o życiu znanych sportowców czy egzotycznych krajach. Jest to już jego piąta odsłona, po którą bez wątpienia z chęcią sięgnie wiele osób - mówi Dorota Cacek, wiceprezes zarządu Sfinks Polska, do której należy sieć Sphinx.

W Sphinx Menu znajdują się aktualne propozycje dań i napojów serwowanych w restauracjach Sphinx, w tym opisy kilkunastu nowości, które pojawiły się w nowym menu. Nie brakuje także ciekawych artykułów związanych z kuchniami świata. Do spędzenia wakacji w gorącej Afryce zachęcają wspomnienia ze szkoleniowej wyprawy pracowników Sphinxa do Egiptu. Kraj ten oczarował również szefa kuchni restauracji Sphinx, Klaudiusza Wachowiaka, który w wywiadzie opowiada, co go zafascynowało w Egipcie, także pod względem kulinarnym. Z kolei każdy, kto zechce spróbować bliskowschodnich smaków, może skorzystać z przepisów pełnych aromatycznych przypraw na humus, falafel i sałatkę tabbouleh. Natomiast dla tych, którzy zapragną przepysznych słodkich deserów, przygotowano przepisy na mus czekoladowy, brownie i czekoladowe ciasteczka. Ponadto sięgając do Sphinx Menu można uzyskać praktyczne rady i informacje odnośnie doboru wina do posiłku, a także dowiedzieć się więcej na temat różnych rodzajów steków i sposobów ich przygotowania.