Spółka Sfinks Polska, zarządzająca sieciami Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło, podpisała umowę z firmą Wine4you na dostawę win.  W efekcie w lokalach Chłopskie Jadło pojawiła się nowa karta win.  Wine4you jest wyłącznym dystrybutorem wybranych, prestiżowych marek wina w Polsce.

- Naszym klientom zawsze chcemy oferować najwyższą jakość, do restauracji wybieramy więc produkty od sprawdzonych partnerów. Takim partnerem jest właśnie firma Wine4you. Nie tylko reprezentuje na zasadzie wyłączności wybrane, prestiżowe domy winiarskie z całego świata, ale ma przede wszystkim doświadczenie we współpracy z podmiotami z branży HoReCa. Liczymy, że wyborne wina z nowej karty dostarczone przez naszego partnera przypadną do gustu gościom Chłopskiego Jadła – mówi Dorota Cacek, wiceprezes zarządu Sfinks Polska, do której należy sieć Chłopskie Jadło.

W nowej karcie win Chłopskiego Jadła znalazły się starannie dobrane propozycje z różnych krajów. Z białych win goście restauracji mogą zamówić m.in. chilijskie wytrawne wino Carmen Discovery Chardonnay, Central Valley z nutą melona i minerałów czy niemieckie półwytrawne Riesling Kabinett Rudolf Müller, Mosel Pradikätswein o aromacie dojrzałych jabłek, gruszek, brzoskwini i owoców cytrusowych.

Z win czerwonych można skosztować z kolei francuskiego Chateau Bonnet, Bordeaux z aromatem ciemnej wiśni i dojrzałych truskawek, z nutą czarnej porzeczki i fiołka. Ponadto, w karcie są również m.in. wytrawne Chianti Tenute Guicciardini Strozzi D.O.C.G. z Włoch o intensywnym trwałym aromacie oraz Jinda-Lee Shiraz, South Eastern Region z Australii z wyczuwalnymi owocami jagodowymi, smażonymi śliwkami i wiśniami z nutą białego pieprzu i dymu.

Specjalnie wyselekcjonowane wina dobrane do  karty dań dostarczane przez Wine4you znalazły się również w menu sieci Sphinx.