Nowa restauracja Sphinx w Opolu została otwarta w centrum handlowym Karolinka. Działa ona w segmencie casual dining, tj. restauracji oferujących codzienne smaczne posiłki wysokiej jakości, po niewygórowanych cenach, z pełną obsługą kelnerską. Obecnie w ramach sieci Sphinx działa 96 restauracji. Większość można znaleźć w centrach handlowych, a także przy największych ulicach miast. Restauracje Sphinx znajdują się również w Czechach, na Węgrzech, w Rumunii i we Francji.

- Sphinx jest jedną z największych sieci restauracji działających w segmencie casual dining w Polsce i w Europie. Nasza shoarma stała się już kultowym daniem w wielu miastach Polski i liczymy, że w z oferty Sphinksa chętnie skorzystają także mieszkańcy Opola wybierając się na zakupy w centrum handlowym Karolinka. Nowa restauracja umożliwi wszystkim odwiedzającym centrum nie tylko zjedzenie smacznego posiłku, ale i relaks w wyjątkowej, orientalnej atmosferze. Liczymy też, że będzie to atrakcyjne miejsce spotkań dla mieszkańców Opola i spędzania wolnego czasu z przyjaciółmi i rodziną – mówi Janusz Bossak, wiceprezes Sfinks Polska SA.

Sfinks Polska, zarządzająca sieciami Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło, planuje otwarcie kolejnych restauracji na Dolnym Śląsku w najbliższych miesiącach – w Legnicy i w Zgorzelcu. Ostatnio otwarte zostały restauracje Sphinx w Galerii Malta w Poznaniu oraz Sphinx i WOOK w Porcie Łódź.

Marka Sphinx została uznana za najmocniejszą polską markę w latach 2004-2009 w kategorii handel i usługi w rankingu przygotowanym przez dziennik Rzeczpospolita. Sphinx wyprzedził tym samym Onet.pl, Orbis, Allegro.pl i Aster.