Sphinx logo

Restauracja Sphinx przy ul. Św. Marcin w Poznaniu zyskała całkowicie nowy wystrój. Najstarszy w Polsce lokal pod szyldem Sphinx powitał właśnie pierwszych klientów po trwającym kilka miesięcy generalnym remoncie. Poznańska restauracja została zaaranżowana w nowym wystroju, w którym nowoczesne wnętrza łączą się z charakterystycznymi akcentami orientalnymi.

- Poznański Sphinx przy ulicy Święty Marcin został otwarty w 1997 roku i od razu odniósł wielki sukces. W latach 90-tych, czyli w czasach gdy w Polsce ofertę gastronomiczną stanowiły głównie bary mleczne albo drogie lokale hotelowe, brakowało restauracji z ciekawym menu będącej w zasięgu przeciętnego klienta. Sphinx ze swoją ofertą i orientalnym klimatem okazał się strzałem w dziesiątkę. Sukces pierwszego poznańskiego lokalu Sphinx przyczynił się do powstania sieci, jaką dziś znamy. Obecna mapa gastronomiczna stolicy Wielkopolski w niczym nie przypomina tej sprzed lat. Zmieniła się także nasza restauracja. Klienci, którzy ją odwiedzą zobaczą zupełnie nowe wnętrze, gdzie nowoczesność przeplata się z charakterystycznymi elementami wystroju sieci Sphinx – mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należy sieć Sphinx.

 

W sali o powierzchni przeszło 360 m kw. po remoncie stanęło 77 stolików, przy których może usiąść blisko 200 gości. W restauracji zmieniło się całe wyposażenie, a sala stała się jaśniejsza i bardziej przestronna. Pojawiły się nowe meble, w tym dużo kanap oraz dwuosobowych stolików. Nowy wygląd zyskał bar. Nowością jest także kącik zabaw dla dzieci. W tej aranżacji do tradycyjnego dla sieci Sphinx charakteru nawiązują elementy dekoracyjne – kolorowe lampy z tykw i obrazy z orientalną tkaniną. Goście, którzy odwiedzą restaurację przy ul. Św. Marcin po remoncie, zobaczą też odnowioną płaskorzeźbę nawiązującą do malowideł starożytnego Egiptu. Poznańska restauracja jest jedynym miejscem, gdzie można zobaczyć taką dekorację.

Karta dań zawiera pełną ofertę restauracji Sphinx, w której oprócz dań głównych znajdują się śniadania, lunche, zestawy dla dzieci i studentów oraz nowości sezonowe. Z aktualnie dostępnego menu jesienno-zimowych nowości klienci mogą wybrać m.in. krem z dyni, shoarmę góralską, stek z urugwajskiego hereforda czy mirunę z kuskusem z dodatkiem buraczków.

 

Restauracja działa od niedzieli do czwartku w godzinach od 12:00 do 23:00, a w piątek i sobotę w godzinach od 12:00 do 24:00. Łącznie z nią w Poznaniu działa osiem restauracji Sphinx.