Chłopskie Jadło logo

Sieć restauracji Chłopskie Jadło, należąca do Sfinks Polska, otworzyła restaurację we Wrocławiu. Jest to jej pierwsza restauracja w stolicy Dolnego Śląska i jednocześnie trzecia uruchomiona w tym roku. Wrocławskie Chłopskie Jadło znajduje się w centrum miasta, przy pl. Solnym, i działa jako restauracja własna spółki.

 

Najnowsze Chłopskie Jadło ma powierzchnię blisko 400 m kw., gdzie na trzech poziomach rozlokowano 48 stolików, przy których może zasiąść blisko 150 osób. Na jednym z poziomów znalazły się wydzielone sale, które umożliwiają organizację kameralnych spotkań. Jest też antresola z widokiem na główną salę. Dodatkowo powierzchnię restauracji uzupełni ogródek, który będzie uruchomiony w sezonie letnim. Wnętrza to ciepłe barwy i swojski klimat, będący zasługą motywów folklorystycznych wykorzystanych przy urządzaniu restauracji.

 

- Chłopskie Jadło we Wrocławiu jest największą restauracją spośród lokali tej sieci uruchomionych w 2016 r. Znajduje się w sercu miasta, tuż przy rynku. Nasza restauracja z ofertą tradycyjnej kuchni polskiej szczególnie dobrze pasuje do klimatu miejsca, gdzie wielu turystów, w tym zagranicznych, odkrywszy uroki wrocławskiej starówki chce poznać Polskę od strony kulinarnej. Mamy nadzieję, że sami wrocławianie również zasmakują w propozycjach Chłopskiego Jadła, które specjalizuje się w rodzimej kuchni, choć w lżejszej, nowocześniejszej odsłonie – mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki zarządzającej restauracjami Chłopskie Jadło.

 

 

Chłopskie Jadło we Wrocławiu czynne jest od poniedziałku do czwartku i w niedziele w godzinach 12.00-22.00, a w piątki i soboty od 12.00 do 23.00. Łącznie z wrocławskim lokalem w tym roku powstały trzy nowe restauracje Chłopskie Jadło. W ostatnich miesiącach spółka Sfinks Polska uruchomiła je także w Bydgoszczy i w Olsztynie. W efekcie obecnie w Polsce działa 13 restauracji pod szyldem Chłopskie Jadło. Jednocześnie spółka pracuje nad kolejnymi otwarciami lokali tej sieci.