Chłopskie Jadło logo

W Bydgoszczy pojawiła się nowa restauracja ogólnopolskiej sieci Chłopskie Jadło. To pierwszy lokal tej popularnej marki restauracyjnej w tym mieście, jak i w całym województwie kujawsko-pomorskim. Restauracja znajduje się w samym sercu Starego Miasta przy ul. Mostowej 3.

 

W menu restauracji Chłopskie Jadło znajdują się soczyste mięsa, w tym steki, dania z ryb, zupy, sałaty czy przystawki, a także szeroka oferta pierogów z pieca. Na gości czekają również sezonowe nowości w tym najnowsza propozycja pod hasłem: „Przepis na jesień”.

 

- Specjalnością Chłopskiego Jadła są najlepsze przysmaki polskiej kuchni serwowane w lżejszym wydaniu. Ponadto nowa restauracja zlokalizowana jest w ścisłym centrum miasta, tuż przy głównym wejściu na płytę Starego Rynku, nieopodal Brdy. Gorąco zapraszamy do naszego lokalu zarówno mieszkańców Bydgoszczy, jak i wszystkie osoby odwiedzające nasze miasto – zachęca Bartosz Czyżewski, operator bydgoskiej restauracji.

 

Nowo otwarte Chłopskie Jadło w Bydgoszczy to restauracja dwupoziomowa, która łącznie zajmuje powierzchnię 357 mkw. Ciepłą i przytulną atmosferę lokalu tworzą ceglane ściany i belki na suficie, a uroku całości dodatkowo dodają wymurowany biały piec oraz ręcznie malowany drewniany bar. W tak klimatycznym wnętrzu znajduje się 19 stolików, przy których przygotowano łącznie 76 miejsc siedzących. Ponadto w okresie letnim przy restauracji działa ogródek, gdzie zasiąść może ponad 20 gości. Lokal czynny jest od poniedziałku do soboty od 12.00 do 22.00 oraz w niedziele między 12.00 a 21.00.

 

 

- Kuchnia polska niezmiennie cieszy się dużą popularnością wśród Polaków, a przy tym coraz częściej zyskuje spore uznanie wśród osób z zagranicy. Cieszy fakt, że teraz tych tradycyjnych potraw w lżejszej odsłonie będzie można spróbować w klimatycznych wnętrzach pierwszej restauracji Chłopskie Jadło w Bydgoszczy. Najnowszy lokal to już druga restauracja tej marki uruchomiona w tym roku. Chcemy oczywiście dalej rozwijać tę sieć, więc na gastronomicznej mapie Polski już wkrótce pojawiać się będą kolejne lokale pod szyldem Chłopskiego Jadła – zapowiada Dorota Cacek, wiceprezes spółki Sfinks Polska, do której należy sieć Chłopskie Jadło.