Sieć restauracji Sphinx, należąca do Sfinks Polska, otworzyła nowy lokal na dworcu kolejowym Wrocław Główny. Zdobią go historyczne malowidła Sali Cesarskiej, odkryte podczas prac renowacyjnych.  Jest to już szósta restauracja Sphinx w stolicy Dolnego Śląska i jednocześnie największa spośród wszystkich lokali należących do sieci w Polsce. Restauracja prowadzona jest w modelu operatorskim.

Nowa restauracja Sphinx we Wrocławiu zlokalizowana jest na dwóch poziomach, wejście do niej znajduje się od strony ul. Józefa Piłsudskiego. Łącznie lokal zajmuje blisko 1000 mkw. i tym samym obecnie jest największą restauracją Sphinx. Dla klientów przygotowano 109 stolików oraz 282 miejsca siedzące, wiele z nich na wygodnych kanapach. Restauracja ma możliwość wydzielenia kilku sal, w których mogą odbywać się kameralne imprezy czy spotkania biznesowe. Przygotowano również strefę zabaw dla dzieci, która umila pobyt w lokalu najmłodszym, a jednocześnie pozwala na chwilę relaksu rodzicom. W sezonie wiosenno-letnim goście mogą korzystać również z ogródka. Lokal czynny jest przez cały tydzień w godzinach 9.00-22.00. Dodatkowo w restauracji planowane są wieczory tematyczne np. taneczne - wtedy czas otwarcia będzie przedłużany.

- Wiele elementów sprawia, że najnowsza restauracji Sphinx jest tak wyjątkowa. Jest to bowiem największy lokal naszej sieci, w bardzo atrakcyjnym miejscu na mapie Wrocławia. Co więcej o niepowtarzalności tej restauracji świadczą zabytkowe malowidła odnalezione i odrestaurowane podczas prac przygotowawczych, które teraz mogą podziwiać wszyscy nasi goście. Zapraszam zatem zarówno mieszkańców Wrocławia, jak i licznych podróżnych odwiedzających to piękne miasto do chwili odpoczynku w urokliwym klimacie nowego lokalu Sphinx i skorzystania z naszego bogatego menu - mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należy sieć Sphinx.

Unikatowym elementem wnętrz restauracji Sphinx są zabytkowe malowidła na stropie odkryte w trakcie remontu lokalu. Jak się okazało stanowią one część Sali Cesarskiej, która została przygotowana na przyjazd cesarza Wilhelma II z małżonką Augustą Wiktorią w 1906 roku na tak zwane Kaiser Tage. Poddano je gruntownym zabiegom renowacyjnym, dzięki którym obecnie swoim wyglądem mogą zachwycać gości restauracji Sphinx. Uwagę przyciągają również zabytkowa klatka schodowa, drewniany strop i liczne malowidła przedstawiające orły cesarskie z motywami roślinnymi, anioły z insygniami władzy czy herby.

Restauracje Sphinx serwują dania kuchni orientalnej i międzynarodowej. Specjalnością sieci jest kultowa shoarma, ponadto w menu znajduje się szeroki wybór steków, świeże ryby, różnorodne sałaty i makarony oraz słodkie desery. W ofercie cyklicznie pojawiają się też sezonowe nowości, a obok głównej karty dań goście mają też do dyspozycji Lunch Menu, a także Kids Menu dedykowane dla najmłodszych i kartę dań dla studentów – Student Menu. Restauracje  wprowadzają również atrakcyjne promocje, jak chociażby Happy Hours.