Restauracje Sphinx, sieć zarządzana przez Sfinks Polska, wprowadzają nową ofertę pod hasłem „Gwiazdy Sezonu IV”. W letnio-jesiennej propozycji znajdują się takie dania jak „Krem z pieczonej papryki”, „Quesadilla z Shoarmą”, „Sałata z serem halloumi”, „Shoarma zapiekana z pieczarkami” i „Polędwiczka z kurkami”. Jako „Goście Specjalni” w ofercie pojawiają się trzy steki z argentyńskiej, australijskiej i polskiej wołowiny. W ramach wkładki dostępne są także orzeźwiające napoje. Z oferty skorzystać można do 13 października br. we wszystkich restauracjach Sphinx.

- Delikatne, kruche kurki, cukinia, szpinak czy papryka niewątpliwie kojarzą się z przełomem lata i jesieni. Między innymi właśnie w oparciu o te produkty skomponowaliśmy więc naszą najnowszą wkładkę. Dla wielbicieli steków przygotowaliśmy pozycję obowiązkową w menu – steka z argentyńskiego angusa. Jestem pewna, że wyjątkowe propozycje dań sprawią, że nasi klienci jeszcze chętniej będą próbować kolejnych sezonowych propozycji - mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należy sieć Sphinx.

W nowej ofercie nie zabrakło wczesnojesiennych akcentów. Znajdują się w niej lekko pikantny „Krem z pieczonej papryki” serwowany z łezką śmietany i chipsem z boczku, „Quesadilla z Shoarmą” - zapiekane tortille z Shoarmą delikatną, serem, cukinią, papryką i ostrym sosem oraz „Sałata z serem halloumi”, czyli oryginalny cypryjski ser halloumi podawany na liściach świeżego szpinaku, z pomidorkami koktajlowymi, rukolą, prażonym słonecznikiem i aromatycznym dressingiem na bazie kremu balsamicznego i miodu. Do wyboru są również „Shoarma zapiekana z pieczarkami” - Shoarma delikatna, zapieczona serem i pieczarkami z cebulą, serwowana z frytkami lub ryżem oraz zestawem surówek, bułką pita i trzema sosami, a także „Polędwiczka z kurkami” - plastry polędwiczki wieprzowej smażone z rozmarynem, podawane z kurkami w śmietanie i ziemniakiem w mundurku z masłem rozmarynowym. Dodatkowo na gości czekają orzeźwiające napoje przygotowane na bazie wina i owoców.

„Gośćmi Specjalnymi” najnowszej oferty są trzy steki wołowe. „Stek argentyński z sosem chimichurri” z argentyńskiego angusa serwowany jest ze złocistymi talarkami, sałatką wegetariańską oraz oryginalnym sosem chimichurri. „Stek australijski z chutney’em z wiśni” to wykrawany z łopatki stek z australijskiego angusa, podawany z chrupiącymi cząstkami ziemniaka, sałatką wegetariańską oraz słodko-pikantnym chutney’em wiśniowym. Ostatnia propozycja - z polskiej wołowiny - to „Stek tomahawk z sosem BBQ”, czyli stek z antrykotu z kością, podawany z ziemniakiem w mundurku z masłem rozmarynowym. Dodatkowo do każdego dania z wkładki można domówić ziemniaka w mundurku z masłem rozmarynowym lub sos kurkowy. Na grupy przyjaciół czeka także menu degustacyjne, w skład którego wchodzą wszystkie trzy steki dostępne w najnowszej wkładce wraz z sosami i dodatkami do wyboru.