Sphinx, jedna z najpopularniejszych sieci restauracji w Polsce, wprowadziła nowe menu dla dzieci. Oprócz sprawdzonych dań jak „Shoaremka” czy „Chrupiące kurczaczki” pojawiły się w nim racuchy na słodko, makaron penne z sosem pomidorowym oraz szeroki wybór świeżych i gotowanych warzyw. Nowością jest też sok pomarańczowy lub jabłkowy podawany w zestawie z daniem głównym. Sphinx wprowadził również specjalną zastawę dla najmłodszych – trójdzielne talerzyki i kolorowe miseczki. Ponadto do zup i zestawów dodawana jest zabawka, a podkładki pod talerze dzieci są jednocześnie kolorowanką. Oprócz tego z początkiem czerwca we wszystkich restauracjach Sphinx dotychczasowe krzesełka dziecięce zostaną wymienione na nowy model przystosowany do użytku w przestrzeni publicznej.

Nowe Kids Menu ma format zbliżony do dziecięcej książeczki i zawiera zdjęcia dań, by najmłodsi mieli możliwość dokonania samodzielnego wyboru.

W karcie są dwie zupy - pomidorowa i rosół z makaronem. Pozostałe propozycje to „Racuchy słodziuchy” (placuszki z bitą śmietaną, konfiturą lub sosem czekoladowym), „Shoaremka” (opiekane mięso z piersi kurczaka serwowane z dodatkami), O’le Pomidore (makaron penne z sosem pomidorowym), „Chrupiące kurczaczki” (kawałki kurczaka w panierce podawane z dodatkami) i Pizza Bambino (łagodna pizza z sosem pomidorowym, szynką i ananasem). Do każdego dania głównego dzieci mogą wybrać sok – pomarańczowy lub jabłkowy.

Rodzice mogą też zamówić dla dziecka porcję świeżych lub gotowanych warzyw: ogórek zielony, cząstki pomidora, marchewkę do chrupania, marchewkę z jabłkiem, ogórek w śmietanie, gotowane brokuły lub mieszankę gotowanych brokułów, kalafiora i marchewki. Z kolei na deser Sphinx proponuje „Słodką pychotkę”, czyli dwie gałki lodów z bitą śmietaną, rurkami, żelkami oraz polewą.

- Jeszcze nie tak dawno rodzice, a zwłaszcza mamy spędzały wolny czas z małymi dziećmi głównie w domu lub w pobliżu, a teraz coraz chętniej szukają sposobności, by spotkać się ze znajomymi czy po prostu sprawić swoim pociechom radość wspólnym wyjściem. Z przeprowadzonych przez nas badań wiemy, że ta grupa gości jest bardzo wymagająca jeśli chodzi o jakość oferty i obsługi. Sądzimy, że dzięki wprowadzonym zmianom przekonamy dzieci i rodziców, że restauracje Sphinx to miejsce gdzie dzieci będą czuć się wyjątkowymi gośćmi – mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należy sieć Sphinx.

Menu dziecięce jest dostępne we wszystkich restauracjach Sphinx.