Dachser logo

Dachser, jeden z największych globalnych operatorów logistycznych, konsekwentnie umacnia swoją pozycję w Stanach Zjednoczonych oraz pozostałych krajach Ameryki Północnej i Południowej. Przedsiębiorstwo rozwija także usługi związane z importem i eksportem do tego regionu z różnych części świata, w tym z Polski. 

Dachser posiada obecnie 13 oddziałów na terenie Stanów Zjednoczonych. W ostatnim czasie m.in. uruchomiono biura w Minneapolis i Baltimore oraz rozbudowano oddział w Los Angeles.

- Jako największa gospodarka i główny światowy importer, USA to z punktu widzenia operatora logistycznego niezwykle atrakcyjne miejsce do prowadzenia biznesu. Dla Dachser Polska również, bo wymiana handlowa między naszym krajem a Stanami Zjednoczonymi dynamicznie rośnie – w 2016 roku sprowadziliśmy z USA towary, których wartość była o blisko 30% większa niż dwa lata wcześniej, a eksport do Stanów wzrósł w tym czasie o niemal jedną czwartą. Nic więc dziwnego, że nasze doskonałe rozwiązania transportowe pomiędzy Polską a USA, w szczególności cargo lotnicze i transport pełnokontenerowy w eksporcie oraz drobnica morska (LCL) w imporcie, cieszą się tak dużym zainteresowaniem - mówi Robert Pastryk, dyrektor generalny Dachser Air & Sea Logistics Polska.

Stany Zjednoczone są jednym z głównych partnerów handlowych Polski spoza Unii Europejskiej. W 2016 r. sprowadzono z USA do Polski towary o wartości blisko 22,1 mld zł - o 11,8% więcej niż w roku 2015. W tym samym czasie eksport z naszego kraju do Stanów Zjednoczonych wyniósł ponad 18,9 mld zł, co oznacza wzrost o 12,2% r/r.

 

Dachser świadczy w ramach obszaru biznesowego Air & Sea Logistics wyspecjalizowane usługi z zakresu transportu lotniczego i morskiego o globalnym zasięgu. Kompleksowa oferta obejmuje m.in. konsolidację transportów, przewozy bezpośrednie i czarterowe, usługi magazynowe m.in. w USA i Meksyku, usługi ekspresowe i kurierskie oraz planowanie transportu. Sieć oddziałów Dachser Air & Sea Logistics obejmuje obecnie blisko 200 własnych placówek zlokalizowanych na sześciu kontynentach.