Dachser logo

Dachser stał się większościowym udziałowcem partnerskiej firmy z Irlandii - Johnston Logistics Ltd. Transakcja pozwala operatorowi rozszerzyć i umocnić swoją sieć logistyczną w Europie Północno-Zachodniej.

- Nasi klienci w Irlandii odnoszą korzyści dzięki jednolitym usługom i normom jakości, ustalonym czasom dostarczania przesyłek oraz gęstej sieci oddziałów Dachser w całej Europie - mówi Michael Schilling, Dyrektor Operacyjny (COO) Działu Logistyki Transportu Drogowego w Dachser. - Jeżeli chodzi o Johnston Logistics, nabyliśmy przedsiębiorstwo rodzinne o ugruntowanej pozycji, z którym współpracujemy i któremu ufamy już od wielu lat. Postrzegamy tę inwestycję jako ekscytującą okazję do dalszego wzmocnienia naszej europejskiej sieci – dodaje.

Albert Johnston będzie udziałowcem i dyrektorem zarządzającym nowej spółki zależnej Dachser w Irlandii. - Ogromne tempo wzrostu gospodarczego w Irlandii sprawia, że jest to jeden z kluczowych regionów dla logistyki. Dzięki nabyciu Johnston Logistics będziemy mogli zaoferować naszym klientom szeroki wachlarz wysokiej jakości usług, z których słynie Dachser - mówi Wolfgang Reinel, Dyrektor Zarządzający Działu European Logistics w Europie Północnej i Środkowej.

Odkąd w 2007 r. przedsiębiorstwo rodzinne Johnston Logistics nawiązało partnerstwo z Dachser, zyskało ono dostęp do zagranicznych rynków dzięki codziennym połączeniom z siecią Dachser w Europie kontynentalnej. Dachser organizuje wysyłki z Irlandii poprzez swoje oddziały w Kolonii w Niemczech i Zevenaar w Holandii. Codzienne transporty realizowane są również pomiędzy Irlandią i Wielką Brytanią.

 

Johnston Logistics założyli bracia Albert i Ivan Johnston w 1979 r. Przedsiębiorstwo stało się jednym z najważniejszych logistycznych graczy w Irlandii. Firma koncentruje się przede wszystkim na rynku irlandzkim, obsługuje jednak także Wielką Brytanię. Johnston Logistics ma trzy oddziały w Irlandii: w Rathcoole koło Dublina, Cork i Limerick. Poprzez trzy lokalizacje partnerskie z branży niebezpiecznych substancji chemicznych Johnston Logistics prowadzi również działalność w Anglii. Przedsiębiorstwo zatrudnia 150 osób, a jego magazyny, obiekty operacyjne i biurowe zajmują powierzchnię blisko 40 000 m2. Oprócz standardowych przewozów drobnicowych Johnston Logistics specjalizuje się w transporcie towarów niebezpiecznych i usługach magazynowych dla klientów z następujących branż: chemicznej, farmaceutycznej, sprzętu komputerowego, tworzyw sztucznych i opakowań. W 2016 r. przychody Johnston Logistics wyniosły 24 mln euro.