Dachser, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie, otworzył nowe biuro w Minneapolis. To czwarty oddział Dachser USA Air & Sea Logistics po Chicago, St. Louis i Cincinnati zlokalizowany w Środkowo-Zachodnich Stanach Zjednoczonych. Do 2020 roku Dachser planuje otworzyć 25 oddziałów w 11 lokalizacjach w USA.

Lotnisko w Minneapolis jest jednym z 20 największych w USA. Obsługuje ono ogromną liczbę przelotów międzynarodowych. – W związku z ciągłym rozwojem rynku w środkowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych, Minneapolis było kolejnym logicznym kierunkiem rozwoju Dachser w USA. Klienci korzystają z bliskości połączenia oddziału w Minneapolis z naszym magazynem w Chicago – komentuje Frank Guenzerodt, prezes i zarządzający Dachser USA.

- Jesteśmy dostawcą usług i kluczowe jest dla nas bycie blisko klienta. Dlatego z jednej strony będziemy kontynuować powiększanie naszej sieci oddziałów w USA, z drugiej zaś – będziemy oferować innowacyjne rozwiązania, wykorzystujące wszelkie przewagi globalnej sieci Dachser - dodaje Guenzerodt.  

W Stanach Zjednoczonych Dachser zamierza rozwijać się organicznie, zatrudniając własnych pracowników oraz wykorzystując wewnętrzne procesy i systemy. Do 2020 roku planuje otworzyć w sumie 25 oddziałów w 11 lokalizacjach.