Sfinks Polska - spółka zarządzająca sieciami Sphinx, Wook i Chłopskie Jadło – otwiera nową restaurację Sphinx w Rzeszowie. To czwarty lokal tej sieci w stolicy Podkarpacia. Restauracja mieści się w nowo uruchomionej Galerii Rzeszów, przy ul. Piłsudskiego 44. Pierwsi goście mogą skorzystać z oferty nowego Sphinxa już w piątek, tj. 9 listopada.

- Nasza najnowsza restauracja działa we franczyzie. Została uruchomiona przez franczyzobiorcę, który współpracuje z nami już od ośmiu lat i prowadzi wszystkie rzeszowskie Sphinxy. To jeden z przykładów sukcesu w budowaniu biznesu w ramach naszej sieci franczyzowej, a także rozszerzania działalności nawet w trudniejszych czasach – komentuje Mariola Krawiec-Rzeszotek, wiceprezes Sfinks Polska.

Restauracja zajmuje łącznie około 270 m kw. Przygotowano w niej miejsca dla blisko 70 gości, którzy na jednej z dwóch kondygnacji mogą wybrać stolik lub lożę. Dodatkową atrakcją tej ostatniej jest beczka z możliwością samodzielnego nalewania piwa. To element wyposażenia restauracji, który pojawia się w wielu nowo otwieranych lub remontowanych Sphinxach.

Oprócz Sphinxa, który rusza w Galerii Rzeszów, w Stolicy Podkarpacia działają także trzy inne lokale tej sieci. Dwa z nich mieszczą się w centrach handlowych, CH Auchan i CH Graffica, a trzeci zlokalizowany jest przy ul. Kościuszki.