Sphinx logo

Sphinx, sieć restauracji należąca do Sfinks Polska, po raz czwarty wsparła organizację Dnia Dziecka w Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Narodowym w Warszawie. Obie instytucje na 5 czerwca zaplanowały dzień pełen atrakcji i edukacyjnych zabaw dla około 300 wychowanków domów dziecka i szkół integracyjnych. Z kolei restauracje Sphinx wszystkim dzieciom zafundowały posiłek.

 

- Dzięki zajęciom zaplanowanym przez muzea dzieci mają możliwość w ciekawy sposób i poprzez zabawę zapoznać się z historią oraz oswoić ze sztuką. Dzięki takiemu doświadczaniu wiedzy wiele tematów, które w podręcznikach mają czasami niezbyt ciekawą formę nagle nabiera realnego wymiaru i koloru. Takie zajęcia rozbudzają naturalną dziecięcą ciekawość i chęć poznawania, dlatego co roku z wielką ochotą angażujemy się we współpracę przy organizacji tego wydarzenia – mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należy sieć Sphinx.

 

 

Program dnia przygotowany przez Muzeum Wojska Polskiego dla dzieci w różnym wieku to lekcje muzealne z wykorzystaniem kopii eksponatów, zwiedzanie samolotów w parku plenerowym, zabawy edukacyjne, gry plenerowe z udziałem straży pożarnej, policji i grupy rekonstrukcyjnej edukacyjno-historycznej Szare Szeregi. Z kolei w Muzeum Narodowym dla dzieci przygotowano gry edukacyjne, zabawy i warsztaty plastyczne połączone z oprowadzaniem po muzealnych galeriach i ogrodach. Uczestnicy zajęć będą mogli ożywić obrazy największych mistrzów, poznać magiczny świat księżniczek i rycerzy oraz odkryć sekrety pracowni malarskiej. W połowie dnia zaplanowano przerwę na obiad, który zapewniły restauracje Sphinx. To danie z Kids Menu – chrupiące kurczaczki z frytkami i surówką, a także napojami.