Restauracje Sphinx uruchomiły pierwszy lokal sieci w Sopocie. Znajduje się na terenie nowoczesnego kompleksu „Sopot Centrum” połączonego z dworcem kolejowym, który powstał w pobliżu słynnego deptaka przebiegającego ulicą Bohaterów Monte Cassino. Jest to obecnie największy Sphinx działający w Trójmieście. Lokal mieści się w budynku hotelowym pełniąc jednocześnie funkcję restauracji hotelowej. Nowa restauracja prowadzona jest w systemie operatorskim.

Sopocki Sphinx przy ul. Dworcowej 7 zajmuje blisko 900 mkw. powierzchni i mieści się na jednym poziomie. Na gości czekają 93 stoliki i 290 miejsc siedzących, wiele z nich na komfortowych kanapach. W restauracji wydzielona jest specjalna strefa śniadaniowa, z której będą korzystać goście pobliskiego hotelu „Molo”. Na uwagę rodzin zasługuje z kolei atrakcyjny kącik zabaw dla dzieci. Lokal umożliwia również wydzielenie części sali na kameralne imprezy, spotkania pracownicze, w gronie znajomych czy rodziny. W planach jest również uruchomienie ogródka letniego na tarasie przylegającym do restauracji. Lokal czynny jest od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00-23:00.

- Zyskujemy w Sopocie lokal położony w bardzo atrakcyjnym miejscu, w nowoczesnym kompleksie handlowo-usługowym połączonym z dworcem kolejowym, w pobliżu słynnego Monciaka. Jest to jednocześnie pierwszy Sphinx w naszej sieci, który pełni funkcję restauracji hotelowej. Z chęcią będziemy gościć w naszym przestronnym i klimatycznie zaaranżowanym lokalu turystów przyjeżdzających do tego wyjątkowego kurortu nadmorskiego, jak i wszystkich mieszkańców Sopotu – mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należy sieć Sphinx.

Restauracje Sphinx oferują dania kuchni orientalnej i międzynarodowej. W bogatym menu obok kultowej shoarmy znajdują się wyborne steki, dania rybne, wegetariańskie, makarony, sałaty, przekąski, jak kompozycja mezze, czy słodkie desery. Ofertę uatrakcyjniają również systematycznie wprowadzane nowości kulinarne. Z myślą o potrzebach dzieci przygotowano również specjalne Kids Menu, z kolei studenci mogą skorzystać ze Student Menu. Lokal dysponuje także promocjami w ramach Happy Hours.