Kurki w łódeczkach, medaliony z sosem kurkowym, czy stek z podgrzybkami to niektóre z pięciu propozycji dań znajdujących się w najnowszej ofercie restauracji Sphinx „Nowości w leśnym klimacie”. Wkładka do menu inspirowana lasem będzie dostępna do 30 września w lokalach sieci w całej Polsce.

Wśród „Nowości w leśnym klimacie” znajduje się stek z urugwajskiego hereforda z podgrzybkami w śmietanie, podawanymi w ziemniaczanych łódeczkach oraz z sałatką wegetariańską. Z lżejszych dań restauracje Sphinx polecają „Łososia na cukinii” serwowanego z dressingiem musztardowo-miodowym i cytryną. Dodatkowo do dań oferowany jest kieliszek czerwonego lub białego wina w atrakcyjnej cenie. Ponadto w nowej wkładce do menu są „Medaliony z sosem kurkowym”, czyli grillowane piersi kurczaka owinięte plasterkami bekonu, podawane z kurkami w śmietanie i ziemniaczanymi placuszkami rösti. Można również spróbować delikatnej zupy - kremu z cukinii - z dodatkiem śmietany i prażonych migdałów oraz kurek lub podgrzybków w śmietanie w ziemniaczanych łódeczkach z sałatką wegetariańską.

- Sierpień i wrzesień to idealny czas na spacery po lesie i grzybobranie. Dlatego też w naszej najnowszej wkładce przygotowaliśmy potrawy, w których nie brakuje aromatycznych podgrzybków i kurek. Grzyby w śmietanie są doskonałym dodatkiem do mięs, choć same w sobie stanowią też wyborną przekąskę - mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki zarządzającej siecią Sphinx.